O mnie

Nazywam się Monika Działowska.

Kim jestem?

Lekarzem pediatrą pracującą w Warszawie. Od kiedy pamiętam zawsze chciałam leczyć dzieci. Z czasem upewniam się, że tylko w tym mogę się spełniać.

Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.  

Gdzie pracuję?

Studia medyczne – I Wydział Lekarski – ukończyłam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizację odbywałam w Klinice Endokrynologii i Pediatrii Szpitala Dziecięcego WUM.

Obecnie pracuję w przychodni Lux Med (na NFZ, pakiet oraz prywatnie) przy Al. St. Zjednoczonych w Warszawie.

Tutaj mogę się zająć nie tylko leczeniem dzieci, ale również dbać o ich prawidłowy rozwój, pielęgnację, wzrastanie, zapobieganie chorobom. 

Prowadzę również szkolenia (stacjonarne oraz online) z wiedzy o zdrowiu dzieci dla rodziców. Udzielam się w mediach (zobacz), gdzie promuję zachowania prozdrowotne i dzielę się swoją wiedzą.  

Kto na mnie czeka w domu?

Mąż nie-lekarz i słodki 6-latek. Pierwszy wspiera mnie we wszystkich działaniach, a dzięki młodszemu mogę patrzeć na relację lekarz – pacjent (+rodzic) również od tej drugiej strony.

Jakieś hobby?

Tańczę zouka – najcudowniejszy taniec pod słońcem. Właśnie na parkiecie poznałam swojego męża i mimo pracy, dziecka i pędu życia nadal tańczymy w Polsce i za granicą.

Misja strony Pediatra na Zdrowie.

Edukacja rodziców. Zapobieganie jest dużo łatwiejsze i wydajniejsze niż leczenie. Dla małego pacjenta również mniej bolesne. Dlatego staram się jak najwięcej tłumaczyć, objaśniać, uczyć mamy jak postępować z dzieckiem, by zapobiec różnym schorzeniom i ewentualnie leczyć w taki sposób, by terapia była skuteczna. W gabinecie brakuje jednak czasu, by przekazać szerszą wiedzę. Tu znalazłam więc przestrzeń na rozmowę i Wasze pytania.

Więcej ciekawostek i wiedzy medycznej (a także odrobinę prywatnego życia) przekazuję każdego dnia na Instagramie i Facebooku, na które serdecznie Was zapraszam 🙂

Książka „Zdrowy Maluszek”.

W styczniu 2022r. wraz z lek. Aleksandrą Multan wydałyśmy książkę medyczno-parentingową „Zdrowy Maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem”. Znajdziecie w niej liczne porady i wskazówki jak przygotować się na przyjście nowego członka rodziny, a także jak zadbać o jego zdrowie. Książka jest dostępna w księgarniach oraz online

Słowo do Was, Drodzy Czytelnicy:

Cieszę się, że tu jesteście. To znaczy, że jesteście żądni wiedzy medycznej, która pomoże Wam lepiej zadbać o swoje pociechy. To znaczy, że poświęcacie czas, by się dowiedzieć, jak “niechcący im nie zaszkodzić”, ale też jak szybko i skutecznie im pomóc w trakcie choroby.

Pamiętajcie jednak, że blog pełni funkcję wyłącznie edukacyjną, po porady na temat zdrowia konkretnego dziecka należy skontaktować się bezpośrednio z lekarzem. 

Zapraszam do lektury, to strona dla Was, byście mogli być jeszcze lepszymi Rodzicami 🙂

Szeroki wybór sterydów anabolicznych online w sklepie internetowym sterydysklep

Ontdek de kracht van anabole steroïden voor optimale resultaten en spiergroei. Hier https://anabolensteroiden.com/vindt u de beste producten voor uw fitnessdoelen!