Bajka "Koronawirusy i mądre wróżki" - PEDIATRA NA ZDROWIE

Mam dziś dla Was niespodziankę – bajkę edukacyjną dla dzieci. W dodatku o Sami Wiecie Kim 😉

Kto z nas, dorosłych, nie jest choć trochę zaniepokojony, zagubiony i niepewny w obecnej sytuacji? A co dopiero dzieci! Mimo, że nie przestają się bawić w najlepsze, z pewnością czują, że coś jest nie tak. Psychologia mówi, że człowiek boi się najbardziej… nieznanego. Dlatego nie warto dzieci zupełnie izolować od tematu, tylko w bezpieczny sposób przedstawić im problem.

W tym celu stworzyłam dla Was bajkę “Koronawirusy i mądre wróżki”. Chciałam, by była edukacyjna – wyraźnie pokazywała dzieciom jak roznoszą się “zarazki” i co robić, by tego unikać 🤲. Jednocześnie chciałam oswoić kwestię pozostawania w domu, a nawet przedstawić zalety z tym związane 👨‍👩‍👦

‍Co bardzo ważne, bajka pokazuje, że dorośli znają sposób na pokonanie problemu i dzieci nie muszą się zanadto obawiać. Jako pediatra, nie mogłam pominąć tematu szczepionki;)

Przy okazji dzieci poznają kilka słówek po hiszpańsku 🇪🇸: Salud – zdrowie, Chino – Chińczyk 🇨🇳, Italiano – Włoch 🇮🇹, Polaco – Polak 🇵🇱. Mąż pomógł mi dobrać piękny walc 💃 i pozostałe dźwięki, a także zmontował całość :* Dziękuję osobom, które mi pomagały za rady i poprawki. @mamologia spojrzała na tekst psychologicznym okiem, co bardzo cenne, dziękuję. Inspiracją był oczywiście mój Karolek, którego (wraz z jego przyjaciółmi) spotkacie w bajce. Nie dodaję animacji, by baśń pozostawić w świecie wyobraźni i nie zachęcać do kolejnych chwil przed monitorem.

Oddaję więc bajkę w Wasze ręce i dziecięce serca. Niech oswoi trudny temat będąc kolejnym powodem do wspólnych, rodzinnych chwil. 

Dajcie znać jak Wam się podoba bajka 🙂

Jeśli chcecie poczytać więcej o koronawirusie tutaj znajdziecie odpowiedzi na 60 Waszych pytań: https://pediatranazdrowie.pl/koronawirus-medyczne-odpowiedzi-na-wszystkie-pytania/ .